Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 7212049



*

nr 721 2049


ETCHINGS

Diverse 1800-tal, lösa blad.


Diverse 1800-tal


Condition: lösa blad

Estimate:

600

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday October 24 2011
at 17:57:56


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/10 13:07:35 1      150 kr
19/10 13:29:38 2      150 kr
19/10 14:33:05 2      200 kr
23/10 14:16:41 3      Vinnande bud
23/10 19:00:35 2      300 kr
23/10 22:20:15 4      500 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr